24 Nisan 2015 Cuma

Şeker Hamuru Tercihim..

Neredeyse 3 yıldır şeker hamuru ile haşır neşirim. Birçok farklı markayı denedim. Bazısını yurtdışından getirdim hatta. Ancak size son zamanlarda en memnun olduğum 3 markayı anlatmak istiyorum.

Fo Şeker Hamuru:

Fo Markasını, zaten biz pastacılar yakından tanıyoruz. Boyaları, diğer pastacılık malzemeleri ile bizler için oldukça bilindik. Ancak şeker hamurunu bilmiyordum, ısrarlı bir satıcı sayesinde de tanıdım. 
Öncelikle yapısını çok beğendim. Elastik ve yırtılma yapmıyor. Elastik olduğu için figürlerde çok kullanışlı. Hemen şekil alıyor, çabuk toparlanıyor buna rağmen ele yapışmıyor.
Ten rengi, modelleme için çok ideal. Şiddetle tavsiye ederim.
Siyahın rengi de çok koyu biraz çabuk yumuşamasına rağmen yeşil bazlı olmamasını sevdim.
Kahverenginin rengi çok ideal ve tadını da beğendim. Saçları ve çitleri yapıyorum ayrıca çabuk sabitleniyor, oldukça uyumlu.
Yeşil rengin tonunu çok sevdim aradığım fıstık yeşili tonunda ve Türkiye'de arayıp da bulamadığımız bir renk.
Renklerin tamamı çok canlı. 
Sadece biraz çabuk yumuşuyor. Yaz ayları için biraz zor bir hamur. Kaplama için değil daha çok figürler için çok ideal bence.Dr Paste'nın tadını, kalitesini beğeniyordum. Ancak Kayseri'de bayiliği olmadığı için tedariği biraz zor oluyor. Ulaşamıyorum yani. Kargo Kayseri'de sorun bizim için..Sadece beyaz rengini kullanıyorum..


Gelelim Şeker Sugar'a. Geçtiğimiz aylarda ŞekerSugar kullanmayı içindeki topaklanma nedeniyle bırakmıştım. Tedarikçimin ısrarıyla Şekersugar kovalarını aldım. 
Ancak en son aldığım partiden o kadar memnun kaldım ki, ne topaklanma ne de yırtılmadan eser kalmamıştı. Kırmızı rengi daha da canlanmıştı. Öyle ki sarı ile desteklemeye neredeyse gerek bile yok. Yeşil, mavi, sarı...renklerin hepsi çok canlı.
Ben bir de ŞekerSugar'ın lezzetini çok seviyorum. Özellikle siyah rengi ayrı bir güzel ☺️ 
Son dönemde yurtdışındaki gelişmelerin Türkiye'de hemen yankı bulmasıyla, ürün gamını da genişleten firma böylece rakiplerinden bir adım öne geçmeyi başardı ve biz pastacıların gönlünü fethetti. 
Yeni ürünleri Figür Hamuru, Dantel Tozu ile Türkiye'de ki eksik ürünleri tamamlamış olup bir ilke de imza attı. Çünkü bu işi yapan binlerce kişi var ve bu eksik ürünleri Türkiye'deki tedarikçilerde bulamadığımız için çoğu bavul ticareti ile Amerikadan getirtilen ithal ve pahalı ürünler ile çalışıyorduk. Ancak şimdi hem yerli hem de ekonomik fiyatlarıyla uzaklarda aramaya gerek yok. Lokal Pasta malzemesi satan heryerde artık ŞekerSugar'ın geniş ürün yelpazesini bulmak mümkün.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder