27 Kasım 2013 Çarşamba

Öğretmenler Günü Kurabiye Seti İzmir

Öğretmenler Gününe oldukça hızlı girdik. Bu kurabiye serimiz de çok sevdiğim bir ablamın, kendi gibi çok değerli iki öğretmen arkdaşına özel yapıldı. Ancak tarihte bir değişiklik olunca bize de kurabiyeleri 1 gecede hazırlayıp ertesi gün uçak kargoya yetiştirmek düştü. 
Ancak kargonun azizliğine uğradık tekrar. Bu sefer kırık yoktu çok şükür ancak, uçak kargo kesilen kargo, o saatteki uçağın iptal olması sebebiyle normal kargo gibi işlem görmüş ve bir diğer güne kalmıştı.  Ve birbirlerinden habersiz, suçlayacak kişi arayan, sizi arayacağız deyip arama tenezzülünde bulunmayan kişilier...
Türkiye'de insanlar maalesef ciddiyetsiz çalışıyor ve maalesef işlerini hiç önemsemiyor. 
Benim Londra'da çalıştığım pastahane'nin hem ustası hem sahibi Yaşar Halim'in bir lafı vardı ve ben prensip edinmişimdir bu lafı" eğer temizlikçiysen bile en iyi temizlikçi sen ol, herkes senin nasıl iyi bir temizlikçi olduğundan mutlaka bahseder, işin ne olursa olsun işini sev ve en iyi şekilde yap! Insanlar mutlaka seni farkedeceklerdir!" Derdi...kendisi hep bu prensibi benimsemiş ve şu anda Londra'nın sayılı zenginlerinden biri olup, küçücük işyerinin cirosu milyon poundlardadır..
Kıssadan hisse ile yazımı bitiriyorum..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder